Here's the weekly football schedule from Week 1-10.

Week 1 Football Schedule:

Thursday August 18th:

Jackson Milton @ Leetonia 7:00
Brookfield @ Ursuline 7:00
Toronto @ Wellsville 7:00
Springfield @ South Range 7:00
Newton Falls @ Ash St John 7:00
Niles @ Howland 7:00
Crestview @ Salem 7:00
Chaney @ Poland 7:00

Friday August 19th:

Foothill Nevada @ Austintown Fitch 7:00

Canfield @ West Branch 7:00
Beaver Local @ Indian Valley 7:00
Boardman @ Cardinal Mooney 7:00
Valley Christian @ Campbell 7:00
Warren JFK @ Champion 7:00
Columbiana @ Lowellville 7:00
East @ Hubbard 7:00
East Liverpool @ Minerva 7:00
Malvern @ East Palestine 7:00
Cardinal @ Garrettsville Garfield 7:00
Girard @ Streetsboro 7:00
Grand Valley @ Jefferson 7:00
LaBrae @ Lakeview 7:00
Windham @ Lisbon 7:00
Liberty @ Western Reserve 7:00
McDonald @ Southern Local 7:00
Mineral Ridge @ Py Valley 7:00
Southeast @ Brooklyn 7:00
United @ Waterloo 7:00
Aquinas @ Struthers 7:00
Warren Harding @ Medina 7:00

Saturday August 20th:

Mathews @ Steubenville CC 7:00

 

Week 2 HS Football Schedule

Friday August 26th

Canton McKinely @ Austintown Fitch 7:00
Salem @ Beaver Local 7:00
Chaney @ Boardman 7:00
Brookfield @ Springfield 7:00
Lowellville @ Campbell 7:00
Canfield @ Bellevue 7:00
Rootstown @ Champion 7:00
McDonald @ Columbiana 7:00
Southern Local @ Crestview 7:00
East @ Cleveland Shaw 7:00
East Liverpool @ Indian Creek 7:00
East Palestine @ Toronto 7:00
Garrettsville Garfield @ Lakeview 7:00
Liberty @ Girard 7:00
Howland @ Ravenna 7:00
Hubbard @ Greenville 7:00
Newton Falls @ Jackson Milton 7:00
Harvey @ Jefferson 7:00
Valley Christian @ LaBrae 7:00
Leetonia @ Martins Ferry 7:00
Orange @ Mineral Ridge 7:00
Alliance @ Niles 7:00
Poland @ Louisville 7:00
Field @ Southeast 7:00
South Range @ University School 7:00
Geneva @ Struthers 7:00
East Canton @ United 7:00
Padua Franciscan @ Ursuline 7:00
Warren JFK @ Delta 7:00
Buchtel @ Warren Harding 7:00
Wellsville @ Edison 7:00
Woodridge @ West Branch 7:00
Conneaut @ Western Reserve 7:00
Windham @ Rittman 7:00
Lisbon @ Fairport Harbor 7:30

Saturday August 27th:

Lake Catholic @ Cardinal Mooney 7:00

Sebring vs Mathews @ Lakeview 7:00


Week 3 Football Schedule:

Friday September 2nd:

Canton GlenOak @ Austintown Fitch 7:00
Minerva @ Beaver Local 7:00
Massillon Jackson @ Boardman 7:00
Campbell @ East Palestine 7:00
Poland @ Canfield 7:00
Western Reserve @ Brookfield 7:00
Chaney @ Cardinal Mooney 7:00
Champion @ Southeast 7:00
Conneaut @ Columbiana 7:00
United @ Crestview 7:00
VASJ @ East 7:00
East Liverpool @ Salem 7:00
Warren JFK @ Garrettsville Garfield 7:00
Girard @ Akron Ellet 7:00
Hubbard @ Howland 7:00
Jackson Milton @ Windham 7:00
LaBrae @ Niles 7:00
Lakeview @ Liberty 7:00
Jefferson @ Edgewood 7:00
Mathews @ Leetonia 7:00
Toronto @ Lisbon 7:00
Lowellville @ South Central 7:00
Mineral Ridge @ Newton Falls 7:00
Southern Local @ East Canton 7:00
South Range @ Canton C.C 7:00
Geneva @ Springfield 7:00
Struthers @ Streetsboro 7:00
Ursuline @ Farrell 7:00
Valley Christian @ McDonald 7:00
Hudson @ Warren Harding 7:00
West Branch @ Richfield Revere 7:00 

Saturday September 3rd:

Wellsville @ Steubenville CC 7:45

 


Week 4 Football Schedule:

Friday September 9th:

Austintown Fitch @ Ursuline 7:00
Beaver Local @ East Liverpool 7:00
Boardman @ Howland 7:00
Brookfield @ Liberty 7:00
Crestview @ Campbell 7:00
St Thomas More @ Canfield 7:00
Newton Falls @ Champion 7:00
Marlington @ Chaney 7:00
Columbiana @ Wellsville 7:00
East @ Akron Ellet 7:00
Leetonia @ East Palestine 7:00
Garrettsville Garfield @ LaBrae 7:00
Girard @ Jefferson 7:00
Hubbard @ Poland 7:00
Jackson Milton @ Western Reserve 7:00
Lakeview @ Niles 7:00
Southern Local @ Lisbon 7:00
Lowellville @ Springfield 7:00
Richmond Edison @ Mathews 7:00
Mineral Ridge @ McDonald 7:00
Canton CC @ Salem 7:00
Akron North @ Southeast 7:00
Struthers @ South Range 7:00
Warren Harding @ Mass Wash 7:00
Ridgewood @ West Branch 7:00

Perkins Sandusky vs Warren JFK 7:00

( JFK Game is at Fitch )

Saturday September 10th:

Windham @ St John & Paul 2:00

Mooney @ Linsly 7:00
United @ Valley Christian 7:00


Week 5 Football Schedule:

Friday September 16th:

Lewis J. Bennett @ Austintown Fitch 7:00
Keyser @ Beaver Local 7:00
Brookfield @ Campbell 7:00
Canfield @ Chaney 7:00
Champion @ LaBrae 7:00
Columbiana @ Southern Local 7:00
Liberty @ Crestview 7:00
Harrison Central @ East Liverpool 7:00
East Palestine @ Wellsville 7:00
Garrettsville Garfield @ Newton Falls 7:00
Girard @ Lakeview 7:00
West Branch @ Howland 7:00
Struthers @ Hubbard 7:00
Lowellville @ Jackson Milton 7:00
Jefferson @ Niles 7:00
Leetonia @ United 7:00
Madonna @ Mathews 7:00
McDonald @ Sebring 7:00
Springfield @ Mineral Ridge 7:00
Salem @ Padua Fransican 7:00
Southeast @ Minerva 7:00
Poland @ South Range 7:00
Ursuline @ Warren Harding 7:00
Warren JFK @ Marlington
Western Reserve @ Waterloo 7:00
Windham @ St Thomas Aquinas 7:00

Saturday September 17th:

Cardinal Mooney @ Lutheran East 1:00
Boardman @ East 2:00
Lisbon @ Valley Christian 7:00

Week 6 Football Schedule:

Friday September 23rd:

Austintown Fitch @ Mass Wash 7:00
Oak Glen @ Beaver Local 7:00
Cleveland Benedictine @ Boardman 7:00
Crestview @ Brookfield 7:00
Campbell @ Liberty 7:00
Canfield @ Dover 7:00
Cardinal Mooney @ East 7:00
Garrettsville Garfield @ Champion 7:00
Columbiana @ United 7:00
East Liverpool @ NDCL 7:00
East Palestine @ Lisbon 7:00
South Range @ Girard 7:00
Warrensville Hts @ Howland 7:00
Hubbard @ Jefferson 7:00
Sebring @ Jackson Milton 7:00
LaBrae @ Newton Falls 7:00
Lakeview @ Struthers 7:00
Waterloo @ Lowellville 7:00
Mathews @ St John & Paul 7:00
McDonald @ Springfield 7:00
Western Reserve @ Mineral Ridge 7:00
Niles @ Poland 7:00
Alliance @ Salem 7:00
Wellsville @ Southern Local 7:00
Windham @ Southeast 7:00
Warren JFK @ Mogadore 7:00
Akron SVSM @ Warren Harding 7:00
Minerva @ West Branch 7:00

Saturday September 24th:

Ursuline @ Chaney 7:00
Leetonia @ Valley Christian 7:00


Week 7 Football Schedule:

Friday September 30th:

Austintown Fitch @ Strongsville 7:00
Beaver Local @ Harrison Central 7:00
Warren Harding @ Boardman 7:00
Brookfield @ Newton Falls 7:00
Campbell @ Garrettsville Garfield 7:00

CANFIELD - TBD
Cardinal Mooney @ Brush 7:00
Liberty @ Champion 7:00
Chaney @ Painesville 7:00
Valley Christian @ Columbiana 7:00
Crestview @ LaBrae 7:00
Howland @ East 7:00
East Liverpool @ Richmond Edison 7:00
United @ East Palestine 7:00
Girard @ Poland 7:00
Lakeview @ Hubbard 7:00
Mineral Ridge @ Jackson Milton 7:00
Jefferson @ Struthers 7:00
Southern Local @ Leetonia 7:00
Lisbon @ Wellsville 7:00
Sebring @ Lowellville 7:00
Mathews @ Fairport 7:00
McDonald @ Western Reserve 7:00
Niles @ South Range 7:00
Minerva @ Salem 7:00
St Thomas Aquinas @ Southeast 7:00
Springfield @ Waterloo 7:00
Akron SVSM @ Ursuline 7:00
Rootstown @ Warren JFK 7:00
West Branch @ Marlington 7:00
Windham @ Py Valley 7:00


Week 8 Football Schedule:

Friday October 7th:

Austintown Fitch @ Wadsworth 7:00
Indian Creek @ Beaver Local 7:00
Dover @ Boardman 7:00
LaBrae @ Brookfield 7:00
Champion @ Campbell 7:00
Canfield @ East 7:00
Cardinal Mooney @ Warren Harding 7:00
Chaney @ Howland 7:00
East Palestine @ Columbiana 7:00
Garrettsville Garfield @ Crestview 7:00
Canton CC @ East Liverpool 7:00
Hubbard @ Girard 7:00
Jackson Milton @ Waterloo 7:00
South Range @ Jefferson 7:00
Poland @ Lakeview 7:00
Leetonia @ Lisbon 7:00
Liberty @ Newton Falls 7:00
Lowellville @ McDonald 7:00
St John & Paul @ Mathews 7:00
Mineral Ridge @ Sebring 7:00
Struthers @ Niles 7:00
Carrollton @ Salem 7:00
Valley Christian @ Southern Local 7:00
Mogadore @ Southeast 7:00
Springfield @ Western Reserve 7:00
Wellsville @ United 7:00
Ursuline @ Villa Angela 7:00
Warren JFK @ St Thomas Aquinas 7:00
West Branch @ Alliance 7:00
Fairport Harbor @ Windham 7:00


Week 9 Football Schedule:

Friday October 14th:

Boardman @ Austintown Fitch 7:00
John Hay @ Beaver Local 7:00
Brookfield @ Garrettsville Garfield 7:00
Campbell @ Newton Falls 7:00
Howland @ Canfield 7:00
Crestview @ Champion 7:00
Warren Harding @ Chaney 7:00
Columbiana @ Leetonia 7:00
East @ Ursuline 7:00
Oak Glen @ East Liverpool 7:00
Girard @ Struthers 7:00
Niles @ Hubbard 7:00
Springfield @ Jackson Milton 7:00
Jefferson @ Poland 7:00
Liberty @ LaBrae 7:00
Lisbon @ United 7:00
Lowellville @ Mineral Ridge 7:00 
Mathews @ Windham 7:00
Waterloo @ McDonald 7:00
Salem @ Marlington 7:00
Western Reserve @ Sebring 7:00
Southern Local @ East Palestine 7:00
Southeast @ Rootstown 7:00
Lakeview @ South Range 7:00
Valley Christian @ Wellsville 7:00
Cleveland CC @ Warren JFK 7:00
West Branch @ Carrollton 7:00

Saturday October 15th:

Cardinal Mooney @ Steubenville CC 1:00

 

 


Week 10 Football Schedule:

Friday October 21st:

Warren Harding @ Austintown Fitch 7:00
Wheeling Central @ Beaver Local 7:00
Boardman @ Canfield 7:00
Champion @ Brookfield 7:00
Liberty @ Campbell 7:00
Ursuline @ Mooney 7:00
East @ Chaney 7:00
Lisbon @ Columbiana 7:00
Newton Falls @ Crestview 7:00
Weirton W.V. @ East Liverpool 7:00
Liberty @ Garrettsville Garfield 7:00
Niles @ Girard 7:00
South Range @ Hubbard 7:00
Jackson Milton @ McDonald 7:00
Jefferson @ Lakeview 7:00
Wellsville @ Leetonia 7:00
Western Reserve @ Lowellville 7:00
Py Valley @ Mathews 7:00
Mineral Ridge @ Waterloo 7:00
Poland @ Struthers 7:00
Sebring @ Springfield 7:00
United @ Southern Local 7:00
Southeast @ Warren JFK 7:00
North Baltimore @ Windham 7:00

Saturday October 22nd:

Howland @ University School 2:00
Salem @ West Branch 7:00
East Palestine @ Valley Christian 7:00


Teams playing their home games at different sites are below.

Cardinal Mooney is playing at Mineral Ridge
Warren JFK is playing at Howland
Chaney and East are both playing at Rayen
Valley Christian is playing at Campbell