Malutic Live covers 49 football teams around this area, no where else to find a schedule from each school than below.

Austintown Fitch 


Friday August 19th vs Foothill ( Nevada ) 7:00
Friday August 26th vs Canton  McKinely 7:00
Friday September 2nd vs Canton GlenOak 7:00
Friday September 9th @ Ursuline 7:00
Friday September 16th vs Lewis J. Bennett ( NY ) 7:00
Friday September 23rd @ Massillon Washington 7:00
Friday September 30th @ Strongsville 7:00
Friday October 7th @ Wadsworth 7:00 
Friday October 14th vs Boardman 7:00
Friday October 21st vs Warren Harding 7:00

Beaver Local

Friday August 19th @ Indian Valley 7:00
Friday August 26th vs Salem 7:00
Friday September 2nd vs Minerva 7:00
Friday September 9th @ East Liverpool 7:00
Friday September 16th vs Keyser 7:00
Friday September 23rd vs Oak Glen 7:00
Friday September 30th @ Harrison Central 7:00
Friday October 7th vs Indian Creek 7:00
Friday October 14th vs John Hay 7:00
Friday October 21st vs Wheeling Central 7:00

Boardman

Friday August 19th @ Mooney 7:00
Friday August 26th vs Chaney 7:00
Friday September 2nd vs Massillon Jackson 7:00 
Friday September 9th @ Howland 7:00
Saturday September 17th @ East 2:00
Friday September 23rd vs Benedictine 7:00
Friday September 30th vs Warren Harding 7:00
Friday October 7th vs Dover 7:00
Friday October 14th @ Fitch 7:00
Friday October 21st @ Canfield 7:00

Brookfield 

Thursday August 18th @ Ursuline 7:00
Friday August 26th @ Springfield 7:00
Friday September 2nd vs Western Reserve 7:00
Friday September 9th @ Liberty 7:00
Friday September 16th @ Campbell 7:00
Friday September 23rd vs Crestview 7:00
Friday September 30th @ Newton Falls 7:00
Friday October 7th vs LaBrae 7:00
Friday October 14th @ Garfield 7:00
Friday October 21st vs Champion 7:00

Campbell

Friday August 19th vs Valley Christian 7:00
Friday August 26th vs Lowellville 7:00
Friday September 2nd @ East Palestine 7:00
Friday September 9th vs Crestview 7:00
Friday September 16th vs Brookfield 7:00
Friday September 23rd @ Liberty 7:00
Friday September 30th @ Garfield 7:00
Friday October 7th vs Champion 7:00
Friday October 14th @ Newton Falls 7:00
Friday October 21st vs LaBrae 7:00 

Canfield 

Friday August 19th @ West Branch 7:00
Friday August 26th @ Bellevue 7:00
Friday September 2nd vs Poland 7:00
Friday September 9th vs St Thomas More 7:00
Friday September 16th @ Chaney 7:00
Friday September 23rd @ Dover 7:00
Friday September 30th TBD
Friday October 7th @ East 7:00
Friday October 14th vs Howland 7:00
Friday October 21st vs Boardman 7:00


Cardinal Mooney

Friday August 19th vs Boardman 7:00 
Saturday August 27th vs Lake Catholic 7:00
Friday September 2nd vs Chaney 7:00
Saturday September 10th @ Linsly 7:00
Saturday September 17th @ Lutheran East 1:00
Friday September 23rd @ East 7:00
Friday September 30th @ Brush 7:00
Friday October 7th @ Warren Harding 7:00
Saturday October 15th @ Steubenville 1:00
Friday October 21st vs Ursuline 7:00

Champion 

Friday August 19th vs Warren JFK 7:00
Friday August 26th vs Rootstown 7:00
Friday September 2nd @ Southeast 7:00
Friday September 9th vs Newton Falls 7:00
Friday September 16th @ LaBrae 7:00
Friday September 23rd vs Garfield 7:00
Friday September 30th vs Liberty 7:00
Friday October 7th @ Campbell 7:00
Friday October 14th vs Crestview 7:00 
Friday October 21st @ Brookfield 7:00 

Chaney 

Thursday August 18th @ Poland 7:00
Friday August 26th @ Boardman 7:00
Friday September 2nd @ Mooney 7:00
Friday September 9th vs Marlington 7:00
Friday September 16th vs Canfield 7:00
Saturday September 24th vs Ursuline 7:00
Friday September 30th @ Painesville 7:00
Friday October 7th @ Howland 7:00
Friday October 14th vs Warren Harding 7:00
Friday October 21st vs East 7:00

Columbiana 

Friday August 19th @ Lowellville 7:00
Friday August 26th vs McDonald 7:00
Friday September 2nd vs Conneaut 7:00
Friday September 9th @ Wellsville 7:00
Friday September 16th @ Southern Local 7:00
Friday September 23rd @ United 7:00
Friday September 30th vs Valley Christian 7:00
Friday October 7th vs East Palestine 7:00
Friday October 14th @ Leetonia 7:00
Friday October 21st vs Lisbon 7:00

Crestview 

Thursday August 18th @ Salem 7:00
Friday August 26th vs Southern Local 7:00
Friday September 2nd vs United 7:00
Friday September 9th @ Campbell 7:00
Friday September 16th vs Liberty 7:00
Friday September 23rd @ Brookfield 7:00
Friday September 30th @ LaBrae 7:00
Friday October 7th vs Garfield 7:00
Friday October 14th @ Champion 7:00
Friday October 21st vs Newton Falls 7:00 

East 

Friday August 19th @ Hubbard 7:00
Friday August 26th @ Cleveland Shaw 7:00
Friday September 2nd vs VASJ 7:00
Friday September 9th @ Akron Ellet 7:00
Saturday September 17th vs Boardman 2:00
Friday September 23rd vs Mooney 7:00
Friday September 30th vs Howland 7:00
Friday October 7th vs Canfield 7:00
Friday October 14th @ Ursuline 7:00
Friday October 21st @ Chaney 7:00 

East Liverpool

Friday August 19th @ Minerva 7:00
Friday August 26th @ Indian Creek 7:00
Friday September 2nd @ Salem 7:00
Friday September 9th vs Beaver Local 7:00
Friday September 16th vs Harrison Central 7:00
Friday September 23rd @ Notre Dame Cathedral 7:00
Friday September 30th @ Richmond Edison 7:00 
Friday October 7th vs Canton CC 7:00
Friday October 14th vs Oak Glen 7:00
Friday October 21st vs Weirton, WV 7:00

East Palestine ‘

Friday August 19th vs Malvern 7:00
Friday August 26th @ Toronto 7:00
Friday September 2nd vs Campbell 7:00
Friday September 9th vs Leetonia 7:00
Friday September 16th @ Wellsville 7:00
Friday September 23rd @ Lisbon 7:00
Friday September 30th vs United 7:00
Friday October 7th @ Columbiana 7:00
Friday October 14th vs Southern Local 7:00
Friday October 21st @ Valley Christian 7:00 

Garrettsville Garfield 

Friday August 19th vs Cardinal 7:00
Friday August 26th @ Lakeview 7:00
Friday September 2nd vs Warren JFK 7:00
Friday September 9th @ LaBrae 7:00
Friday September 16th @ Newton Falls 7:00
Friday September 23rd @ Champion 7:00
Friday September 30th vs Campbell 7:00
Friday October 7th @ Crestview 7:00
Friday October 14th vs Brookfield 7:00
Friday October 21st vs Liberty 7:00

Girard

Friday August 19th @ Streetsboro 7:00
Friday August 26th vs Liberty 7:00
Friday September 2nd @ Akron Ellet 7:00
Friday September 9th @ Jefferson 7:00
Friday September 16th @ Lakeview 7:00
Friday September 23rd vs South Range 7:00
Friday September 30th @ Poland 7:00
Friday October 7th vs Hubbard 7:00
Friday October 14th @ Struthers 7:00
Friday October 21st vs Niles 7:00 

Howland 

Thursday August 18th vs Niles 7:00
Friday August 26th @ Ravenna 7:00
Friday September 2nd vs Hubbard 7:00
Friday September 9th vs Boardman 7:00
Friday September 16th vs West Branch 7:00
Friday September 23rd vs Warrensville HTS 7:00
Friday September 30th @ East 7:00
Friday October 7th vs Chaney 7:00
Friday October 14th @ Canfield 7:00
Saturday October 22nd @ University School 2:00

Hubbard

Friday August 19th vs East 7:00
Friday August 26th @ Greenville 7:00
Friday September 2nd @ Howland 7:00
Friday September 9th @ Poland 7:00
Friday September 16th vs Struthers 7:00
Friday September 23rd @ Jefferson 7:00
Friday September 30th  vs Lakeview 7:00
Friday October 7th @ Girard 7:00
Friday October 14th vs Niles 7:00
Friday October 21st vs South Range 7:00

Jackson Milton 

Thursday August 18th @ Leetonia 7:00
Friday August 26th vs Newton Falls 7:00
Friday September 2nd @ Windham 7:00
Friday September 9th @ Western Reserve 7:00
Friday September 16th vs Lowellville 7:00
Friday September 23rd vs Sebring 7:00
Friday September 30th vs Mineral Ridge 7:00
Friday October 7th @ Waterloo 7:00
Friday October 14th vs Springfield 7:00
Friday October 21st  @ McDonald 7:00 

Jefferson 

Friday August 19th vs Grand Valley 7:00
Friday August 26th vs Harvey 7:00
Friday September 2nd @ Edgewood 7:00
Friday September 9th vs Girard 7:00
Friday September 16th @ Niles 7:00
Friday September 23rd vs Hubbard 7:00
Friday September 30th @ Struthers 7:00
Friday October 7th vs South Range 7:00
Friday October 14th @ Poland 7:00
Friday October 21st @ Lakeview 7:00 

LaBrae

Friday August 19th @ Lakeview 7:00
Friday August 26th vs Valley Christian 7:00
Friday September 2nd @ Niles 7:00
Friday September 9th vs Garfield 7:00
Friday September 16th vs Champion 7:00
Friday September 23rd @ Newton Falls 7:00
Friday September 30th vs Crestview 7:00
Friday October 7th @ Brookfield 7:00
Friday October 14th vs Liberty 7:00
Friday October 21st  @ Campbell 7:00

Lakeview 

Friday August 19th vs LaBrae 7:00
Friday August 26th vs Garfield 7:00
Friday September 2nd @ Liberty 7:00
Friday September 9th @ Niles 7:00
Friday September 16th vs Girard 7:00
Friday September 23rd @ Struthers 7:00
Friday September 30th @ Hubbard 7:00
Friday October 7th vs Poland 7:00
Friday October 14th @ South Range 7:00
Friday October 21st vs Jefferson 7:00

Leetonia

Thursday August 18th vs Jackson Milton 7:00
Friday August 26th @ Martins Ferry 7:00
Friday September 2nd vs Mathews 7:00
Friday September 9th @ East Palestine 7:00
Friday September 16th @ United 7:00
Saturday September 24th @ Valley Christian 7:00
Friday September 30th vs Southern Local 7:00
Friday October 7th @ Lisbon 7:00
Friday October 14th vs Columbiana 7:00
Friday October 21st vs Wellsville 7:00 

Lisbon 

Friday August 19th vs Windham 7:00
Friday August 26th @ Fairport 7:30
Friday September 2nd vs Toronto 7:00
Friday September 9th vs Southern Local 7:00
Saturday September 17th @ Valley Christian 7:00
Friday September 23rd vs East Palestine 7:00
Friday September 30th @ Wellsville 7:00
Friday October 7th vs Leetonia 7:00
Friday October 14th @ United 7:00
Friday October 21st @ Columbiana 7:00

Liberty 

Friday August 19th @ Western Reserve 7:00
Friday August 26th @ Girard 7:00
Friday September 2nd vs Lakeview 7:00
Friday September 9th vs Brookfield 7:00
Friday September 16th @ Crestview 7:00
Friday September 23rd vs Campbell 7:00
Friday September 30th @ Champion 7:00
Friday October 7th vs Newton Falls 7:00
Friday October 14th vs LaBrae 7:00
Friday October 21st vs Garfield 7:00

Lowellville 

Friday August 19th vs Columbiana 7:00
Friday August 26th @ Campbell 7:00
Friday September 2nd @ South Central 7:00
Friday September 9th @ Springfield 7:00
Friday September 16th @ Jackson Milton 7:00
Friday September 23rd vs Waterloo 7:00
Friday September 30th vs Sebring 7:00 
Friday October 7th @ McDonald 7:00
Friday October 14th @ Mineral Ridge 7:00
Friday October 21st vs Western Reserve 7:00

Mathews 

Saturday August 20th @ Steubenville CC 7:00
Saturday August 27th vs Sebring 7:00 @ Lakeview
Friday September 2nd @ Leetonia 7:00
Friday September 9th vs Richmond Edison 7:00
Friday September 16th vs Madonna 7:00
Friday September 23rd @ St John & Paul 7:00
Friday September 30th @ Fairport 7:00 
Friday October 7th vs St John & Paul 7:00
Friday October 14th @ Windham 7:00
Friday October 21st vs Py Valley 7:00 

McDonald 

Friday August 19th @ Southern Local 7:00
Friday August 26th @ Columbiana 7:00
Friday September 2nd  vs Valley Christian 7:00
Friday September 9th vs Mineral Ridge 7:00
Friday September 16th @ Sebring 7:00
Friday September 23rd @ Springfield 7:00
Friday September 30th @ Western Reserve 7:00
Friday October 7th vs Lowellville 7:00
Friday October 14th vs Waterloo 7:00
Friday October 21st vs Jackson Milton 7:00 

Mineral Ridge 

Friday August 19th @ Py Valley 7:00
Friday August 26th vs Orange 7:00
Friday September 2nd @ Newton Falls 7:00
Friday September 9th @ McDonald 7:00
Friday September 16th vs Springfield 7:00
Friday September 23rd vs Western Reserve 7:00
Friday September 30th @ Jackson Milton 7:00
Friday October 7th @ Sebring 7:00
Friday October 14th vs Lowellville 7:00
Friday October 21st @ Waterloo 7:00 

Newton Falls 

Thursday August 18th @ Ash St John 7:00
Friday August 26th @ Jackson Milton 7:00
Friday September 2nd vs Mineral Ridge 7:00 
Friday September 9th @ Champion 7:00
Friday September 16th vs Garfield 7:00
Friday September 23rd vs LaBrae 7:00
Friday September 30th vs Brookfield 7:00
Friday October 7th @ Liberty 7:00
Friday October 14th vs Campbell 7:00
Friday October 21st @ Crestview 7:00 

Niles 

Thursday August 18th @ Howland 7:00
Friday August 26th vs Alliance 7:00
Friday September 2nd vs LaBrae 7:00
Friday September 9th vs Lakeview 7:00
Friday September 16th vs Jefferson 7:00
Friday September 23rd @ Poland 7:00
Friday September 30th @ South Range 7:00
Friday October 7th vs Struthers 7:00
Friday October 14th @ Hubbard 7:00
Friday October 21st @ Girard 7:00

Poland 

Thursday August 18th vs Chaney 7:00
Friday August 26th @ Louisville 7:00
Friday September 2nd @ Canfield 7:00
Friday September 9th vs Hubbard 7:00
Friday September 16th @ South Range 7:00
Friday September 23rd vs Niles 7:00
Friday September 30th vs Girard 7:00
Friday October 7th @ Lakeview 7:00
Friday October 14th vs Jefferson 7:00
Friday October 21st @ Struthers 7:00

Salem 

Thursday August 18th vs Crestview 7:00
Friday August 26th @ Beaver Local 7:00
Friday September 2nd vs East Liverpool 7:00
Friday September 9th vs Canton CC 7:00
Friday September 16th @ Pauda Fransican 7:00
Friday September 23rd vs Alliance 7:00
Friday September 30th vs Minerva 7:00
Friday October 7th vs Carrollton 7:00
Friday October 14th @ Marlington 7:00
Saturday October 22nd @ West Branch 7:00

Southern Local

Friday August 19th vs McDonald 7:00
Friday August 26th @ Crestview 7:00
Friday September 2nd @ East Canton 7:00
Friday September 9th @ Lisbon 7:00
Friday September 16th vs Columbiana 7:00
Friday September 23rd vs Wellsville 7:00
Friday September 30th @ Leetonia 7:00
Friday October 7th vs Valley Christian 7:00
Friday October 14th @ East Palestine 7:00
Friday October 21st vs United 7:00

Southeast 

Friday August 19th @ Brooklyn 7:00
Friday August 26th vs Field 7:00
Friday September 2nd vs Champion 7:00
Friday September 9th vs Akron North 7:00
Friday September 16th @ Minerva 7:00
Friday September 23rd vs Windham 7:00
Friday September 30th vs St Thomas Aquinas 7:00
Friday October 7th vs Mogadore 7:00
Friday October 14th @ Rootstown 7:00
Friday October 21st  @ Warren JFK 7:00

South Range 

Thursday August 18th vs Springfield 7:00
Friday August 26th @ University School 7:00
Friday September 2nd @ Canton CC 7:00
Friday September 9th vs Struthers 7:00
Friday September 16th vs Poland 7:00
Friday September 23rd @ Girard 7:00
Friday September 30th vs Niles 7:00
Friday October 7th @ Jefferson 7:00
Friday October 14th vs Lakeview 7:00
Friday October 21st  @ Hubbard 7:00

Springfield 

Thursday August 18th @ South Range 7:00
Friday August 26th vs Brookfield 7:00
Friday September 2nd vs Geneva 7:00
Friday September 9th vs Lowellville 7:00
Friday September 16th @ Mineral Ridge 7:00
Friday September 23rd vs McDonald 7:00
Friday September 30th @ Waterloo 7:00
Friday October 7th @ Western Reserve 7:00
Friday October 14th @ Jackson Milton 7:00
Friday October 21st vs Sebring 7:00

Struthers 

Friday August 19th vs St Thomas Aquinas 7:00
Friday August 26th vs Geneva 7:00
Friday September 2nd @ Streetsboro 7:00
Friday September 9th @ South Range 7:00
Friday September 16th @ Hubbard 7:00
Friday September 23rd vs Lakeview 7:00
Friday September 30th vs Jefferson 7:00
Friday October 7th @ Niles 7:00
Friday October 14th vs Girard 7:00
Friday October 21st  vs Poland 7:00

United 

Friday August 19th @ Waterloo 7:00 
Friday August 26th vs East Canton 7:00
Friday September 2nd @ Crestview 7:00
Saturday September 10th @ Valley Christian 7:00
Friday September 16th vs Leetonia 7:00 
Friday September 23rd vs Columbiana 7:00
Friday September 30th @ East Palestine 7:00
Friday October 7th vs Wellsville 7:00
Friday October 14th vs Lisbon 7:00
Friday October 21st  @ Southern Local 7:00 

Ursuline

Thursday August 18th vs Brookfield 7:00
Friday August 26th vs Padua Franciscan 7:00
Friday September 2nd @ Farrell 7:00
Friday September 9th vs Fitch 7:00
Friday September 16th @ Warren Harding 7:00
Saturday September 24th @ Chaney 7:00
Friday September 30th vs Akron SVSM 7:00
Friday October 7th @ Villa Angela St Joe 7:00
Friday October 14th vs East 7:00
Friday October 21st  vs Mooney 7:00

Valley Christian

Friday August 19th @ Campbell 7:00
Friday August 26th @ LaBrae 7:00
Friday September 2nd @ McDonald 7:00
Saturday September 10th vs United 7:00
Saturday September 17th vs Lisbon 7:00
Saturday September 24th vs Leetonia 7:00
Friday September 30th @ Columbiana 7:00
Friday October 7th @ Southern Local 7:00
Friday October 14th @ Wellsville 7:00 
Saturday September 22nd vs East Palestine 7:00

Warren JFK 

Friday August 19th @ Champion 7:00
Friday August 26th @ Delta
Friday September 2nd @ Garfield 7:000
Friday September 9th vs Perkins Sandusky  7:00 @ Fitch 
Friday September 16th @ Marlington 7:00
Friday September 23rd @ Mogadore 7:00
Friday September 30th vs Rootstown 7:00
Friday October 7th @ Aquinas 7:00
Friday October 14th vs Cleveland CC 7:00
Friday October 21st vs Southeast 7:00

Warren Harding 

Friday August 19th @ Medina 7:00
Friday August 26th vs Buchtel 7:00
Friday September 2nd vs Hudson 7:00
Friday September 9th @ Massillon Washington 7:00
Friday September 16th vs Ursuline 7:00
Friday September 23rd vs Akron SVSM 7:00
Friday September 30th @ Boardman 7:00
Friday October 7th vs Cardinal Mooney 7:00
Friday October 14th @ Chaney 7:00
Friday October 21st @ Fitch 7:00

Wellsville

Thursday August 18th vs Toronto 7:00
Friday August 26th @ Edison 7:00
Saturday September 3rd @ Steubenville CC 7:45
Friday September 9th vs Columbiana 7:00
Friday September 16th vs East Palestine 7:00
Friday September 23rd @ Southern Local 7:00
Friday September 30th vs Lisbon 7:00
Friday October 7th @ United 7:00
Friday October 14th vs Valley Christian 7:00
Friday October 21st @ Leetonia 7:00

West Branch 

Friday August 19th vs Canfield 7:00
Friday August 26th vs Woodridge 7:00
Friday September 2nd @ Richfield Revere 7:00
Friday September 9th vs Ridgewood 7:00
Friday September 16th @ Howland 7:00
Friday September 23rd vs Minerva 7:00
Friday September 30th @ Marlington 7:00
Friday October 7th @ Alliance 7:00
Friday October 14th @ Carrollton  7:00
Saturday October 22nd vs Salem 7:00

Western Reserve 

Friday August 19th vs Liberty 7:00
Friday August 26th vs Conneaut 7:00
Friday September 2nd @ Brookfield 7:00
Friday September 9th vs Jackson Milton 7:00
Friday September 16th @ Waterloo 7:00
Friday September 23rd @ Mineral Ridge 7:00
Friday September 30th vs McDonald 7:00
Friday October 7th vs Springfield 7:00
Friday October 14th @ Sebring 7:00
Friday October 21st @ Lowellville 7:00

Windham 

Friday August 19th @ Lisbon 7:00
Friday August 26th @ Rittman 7:00
Friday September 2nd vs Jackson Milton 7:00
Saturday September 10th @ St John & Paul 2:00
Friday September 16th @ St Thomas Aquinas 7:00
Friday September 23rd @ Southeast 7:00
Friday September 30th @ Py Valley 7:00
Friday October 7th vs Fairport Harding 7:00
Friday October 14th vs Mathews 7:00
Friday October 21st vs North Baltimore 7:00

Teams playing their home games at different sites are below.

Cardinal Mooney is playing at Mineral Ridge
Warren JFK is playing at Howland
Chaney and East are both playing at Rayen
Valley Christian is playing at Campbell